top of page

3-5 Yaş Yüzme Kursu

Kulübümüz Anadolu yakasında üç farklı havuzda eğitimlerine devam etmektedir.

Ataşehir Yüzme Kulübü olarak Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı akreditife bağlı kulüptür.

Çekmeköy Yüzme Kulübü-Ataşehir Yüzme Kulübüne bağlı bir kulüptur.

3-5 Yaş Yüzme Kursu Derslerimiz?

3-5 Yaş Yüzme kursu derslerimiz haftada 2 gün birer saatten yapılmaktadır.Gruplarımız en fazla 6 kişiliktir.Gruplarımız tek seviyeden oluşmaktadır.

Bu yaş grubunda önemli olan çocuklara suyu sevdirmek , su hissiyatını geliştirmek, esnekliği arttırmak, eğlenceli ve keyifli bir şekilde yüzme sporunu sevdirerek çocuklarımıza çocuklarımıza yüzmeyi öğretmektir.

3-5 Yaş Yüzme

Neden 3-5 Yaş Yüzme Kursu?

Bu yaştaki çocuklarımızın ileride duruş bozuklukları  ve eklem rahatsızlığı yaşamamaları açısından yüzmeye başlamaları çok önemli ve olumludur

Omurga şekli ve boyu bu yaşta gelişmeye ve şekillenmeye başlar yüzme sporuda diğer sporlara oranla omurga sağlığı ve gelişimi için tercih edilecek en güzel spordur. Bunun yanında vücudun esneklik kazanması , gelişimini olumlu yönde etkiler.

Çocuklarımızın sosyal bir ortamda arkadaş edinmeleri ve beraber eğlenerek öğrenmeleri kişisel gelişimleri için çok önemlidir.

Bu yaşta öğrenecekleri nefes kontrolü ve teknikleri  kan dolaşımı ve organları olumlu yönde etkiler.

Zevk alarak öğrenecekleri suyun üzerinde ayak vurma tekniği ile birlikte kordine bir şekilde kulaç atma ve nefes almaları beyin motorunun gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır.

İleride su korkusu yaşamamaları ve varsada  bu yaşta rahatça yenebileceklerinden bu yaşta yüzmeye başlamak çok iyi bir seçenek olacaktır.

Çekmeköy Yüzme Kursu
bottom of page