top of page
  • çekmeköy yüzme kulübü

Yüzme Eğitimi Almak İsteyenleri Neler Bekliyor?

Yüzme eğitimi almak isteyenleri neler bekliyor? Çekmeköy Yüzme Kulübü, yüzme kurslarına katılmak isteyenlere neler sunuyor? Çekmeköy, yüzme eğitimleri söz konusunda olduğunda İstanbul’un öne çıkan ilçelerinden biri oluyor. Çekmeköy’de pek çok kulüp yüzme kursları sunuyor. Çocuklarının yüzme öğrenmesini isteyen ebeveynlerin yanı sıra; yetişkinler de kurslara ilgi gösteriyor.

Çekmeköy Yüzme Kulübü’nün her yaş grubuna yönelik kurs imkanları sunduğu biliniyor. Ancak Çekmeköy Yüzme Kulübü’nün ön plana çıkma nedeni yalnızca bu olmuyor. Kulüp, eğitmen kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Çünkü kulüp bünyesinde kurs faaliyetleri yürüten tüm antrenörlerin eğitimli isimler olduğu biliniyor. Kulüp bünyesinde birden fazla havuzda, farklı yaş gruplarından ve seviyeden kursiyere yüzme eğitimi veriliyor. Kullanılan havuz ve tesisler son teknolojiyle donatılıyor. Tesislerde gerekli güvenlik önlemleri en ince ayrıntısına kadar alınıyor. Gerekli düzenleme ve yenilemeler belirli aralıklarla yapılıyor.


Yüzme-Eğitimi-Almak-İsteyenleri-Neler-Bekliyor

Özellikle küçük yaş gruplarına daha hijyenik bir ortamda eğitim verilmesinin bilinciyle hareket ediliyor. Tüm tesislerde temizlik birinci derecede önemli konular arasında yer alıyor. Yaşanan pandemi sürecinde ve sonrasında hijyen önlemlerine ekstra mesai harcanıyor. Kursiyerlerin, keyifle ve güvenle eğitim alabilmeleri için gereken tüm adımlar atılıyor.

Peki; Çekmeköy Yüzme Kulübü’nde eğitim almak isteyenlerin neler yapması gerekiyor? Eğitimlere herkes katılabiliyor mu? Kurs süreci nasıl ilerliyor? Kulüp bünyesinde özel yüzme dersi almak mümkün mü?


Yüzme Eğitimi Almak İsteyenler Neler Yapmalı?

Çekmeköy Yüzme Kulübü’nde yüzme kurslarına katılmak isteyenlerin kulüp ya da antrenörlerle iletişime geçmesi gerekiyor. Kurslar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, kulübü ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabiliyor. Dersleri izlemek ve kurs faaliyetlerini gözlemlemek de mümkün olabiliyor. Kurslar hakkında bilgiye Çekmeköy Yüzme Kulübü’nün web sitesi aracılığıyla da ulaşılabiliyor. Web sitesinde yer alan iletişim bilgileri sayesinde antrenörlerle doğrudan irtibat kurulabiliyor.

Kurs faaliyetlerine katılmak isteyenler kulübe üye olarak, kurslara katılım sağlanabiliyor. Kurs grupları, yaş ve seviyeye göre oluşturuluyor. Kurs sürecinde telafi dersi uygulaması yapılmadığının bilinmesi gerekiyor. Bu nedenle grup kurslarına devam edenlerin derslere düzenli katılım sağlamaları öneriliyor. Kurs ücretleri her ayın ilk haftasında ödeniyor. Aynı aileden birden fazla kişi kurslara katılıyorsa belirli bir oranda ücret indirimi uygulanabiliyor. Grup derslerinin yanı sıra; özel yüzme dersi almak da mümkün olabiliyor.


Çekmeköy Yüzme Eğitimi Herkes İçin Uygun Mu?

Çekmeköy Yüzme Kulübü’nde kurs faaliyetlerine her yaş grubundan ve seviyeden kursiyer katılabiliyor. Yüzme bilmeyenler ve yüzme becerilerini geliştirmek isteyenler kurslardan faydalanabiliyor. Yüzme bilmeyenler için öncelikle yüzme becerilerinin edinilmesi sağlanıyor. Temel yüzme becerilerini edinen kursiyerler daha sonra teknik öğrenim gruplarına alınıyor. Teknik öğrenim gruplarında ise kursiyerlerin yüzme sporunda kendilerini geliştirebilmelerine yönelik çalışmalar yapılıyor. Yüzmeyi bir yaşam biçimi haline getirmek ve profesyonel yüzücü olmak isteyenler performans yüzme ve master yüzme gruplarında yer alabiliyor. Elbette bunun için teknik öğrenim gruplarında başarılı olmak ve yüzme becerilerini belirli bir seviyeye taşımış olmak gerekiyor.

Grup kurslarının yanı sıra kulüp bünyesinde özel yüzme kurslarına katılmak da mümkün olabiliyor. Dileyen herkes özel yüzme derslerinden faydalanabiliyor. Özel yüzme dersleri hakkında daha detaylı bilgi için antrenörlerle doğrudan irtibat kurulması öneriliyor.

Yüzme eğitimi almak ve kurs faaliyetlerine katılmak isterseniz detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Çekmeköy Yüzme Kulübü tarafından sunulan fırsatlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurs kayıtları için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page