top of page
  • çekmeköy yüzme kulübü

Neden Özel Yüzme Dersi Almalıyım?

Yüzme kurslarında, çoğunlukla hem özel yüzme dersi hem de grup dersi seçeneği sunuluyor. Çekmeköy Yüzme Kulübü için de bu durum geçerli oluyor. Kursiyerler grup derslerine katılamamaları halinde özel yüzme derslerine yönelebiliyor. Bazı durumlarda ise kursiyerler grup derslerinin programına ayak uyduramıyorlar. İş ve eğitim gibi sebeplerle özel yüzme derslerine yönelebiliyorlar. Grup derslerinde kurs süresi boyunca; önceden belirlenmiş kurs günleri ve saatleri izleniyor. Ancak özel yüzme dersleri söz konusu olduğunda antrenörün ve kursiyerin uygunluk durumuna göre program yapılabiliyor. Böylelikle kişiye özel bir kurs programıyla kursa devamlılık sağlanmış oluyor.

Peki; özel yüzme derslerine katılmayı ne zaman düşünmek gerekiyor? Her yaş grubu özel yüzme derslerinden faydalanabilir mi? Ücretler nasıl?


Neden-Özel-Yüzme-Dersi-Almalıyım

Herkes Özel Yüzme Dersi Alabilir Mi?


Çekmeköy Yüzme Kulübü’nde her yaş grubu için özel ders seçeneğinin mevcut olduğu biliniyor. Ancak özellikle küçük yaş gruplarında, öncelikli olarak grup derslerinin düşünülmesi tavsiye ediliyor. Grup derslerinde çocukların sosyalleşmesi ve eğitici oyunlar ile gelişimlerine katkı sunulabilmesi söz konusu oluyor. Aynı zamanda özgüven gelişimi bakımından da grup derslerinin daha avantajlı olduğu biliniyor. Bu anlamda özellikle küçük yaş grupları için grup dersi seçeneğine odaklanılması daha faydalı oluyor. Ancak buna rağmen; kursiyerlerin herhangi bir sebeple özel ders almak istemeleri söz konusu olabiliyor. Bu durumda hem çocuk hem de yetişkin kursiyerler için özel ders seçeneği sunuluyor.


Özel Yüzme Dersi Seçeneği Ne Zaman Düşünülmeli?

Bazı durumlarda kursiyerler; eğitim ya da iş temposu nedeniyle kurslara devamlılık sağlayamıyor. Özellikle yetişkin kursiyerler için bu durum geçerli oluyor. Ancak daha küçük yaş gruplarında da bu tarz durumlarla karşılaşılabiliyor. Farklı kursların çakışması ya da sınav dönemlerinde belirli bir kurs programına ayak uydurmak zorlaşabiliyor.

Grup kurslarında telafi dersi imkanı olmaması kursiyerlerin yeterli verim alamamasına sebep olabiliyor. Bu durumda öğrenme süreci de sekteye uğruyor. Eğer böyle bir durum söz konusu ise kursiyerlerin özel yüzme derslerine yönelmesi tavsiye ediliyor. Özel yüzme derslerinde kişiye özel program yapılarak devamlılık sağlanabiliyor. Bu durumda özel yüzme dersi için oluşturulacak programda antrenörün uygunluk durumuna da bakılması gerekiyor. Hem öğrenciye hem antrenöre uygun bir program hazırlanarak derslere başlanabiliyor.

Özel yüzme derslerine yönelmek için bir başka neden ise travmalar oluyor. Su korkusu olan, daha önce bu konuda travma yaşamış kursiyerler grup derslerinde kendilerini rahat hissedemeyebiliyor. Kursiyerlerin antrenörlerle birebir yüzme dersi yapmaları daha avantajlı olabiliyor. Böylelikle su korkusunu yenmek ve travmayı geride bırakmak daha kolay oluyor. Bu nedenle travmatik öğrenciler için özel yüzme dersleri tavsiye ediliyor. Bununla birlikte; başını, kulağını suya sokamama gibi bazı psikolojik durumlarla karşılaşabiliyor. Kursiyer böyle bir problem yaşıyorsa özel ders alması tavsiye ediliyor.


Özel Yüzme Dersleri İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmak Gerekiyor?

Özel yüzme dersleri; birebir yüzme dersi şeklinde yapılabileceği gibi iki ve üç kişiyle de yürütülebiliyor. Ücretler kişi sayısı ve program yoğunluğuna göre belirleniyor. Öğrencilere farklı ders paketleri sunuluyor. Bu ders paketleri öğrencinin alacağı ders saatini ve kurs süresini de belirliyor. Seçilen pakete göre program oluşturuluyor. Ücret belirlemesi de bu doğrultuda yapılıyor. Eğer derslere iki ya da üç kursiyer birlikte katılacaksa ders ücreti kursiyerler arasında pay ediliyor. Kurs ücretleri ve detaylar için kulüple iletişim kurmak gerekiyor.

Özel yüzme dersi seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Eğitim faaliyetlerine katılmak ve kulübümüzün sunduğu fırsatlardan yararlanmak için Çekmeköy Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs kayıtları için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page